STANDARDY PRACY

Projekty

Każde zlecenie jest wyjątkowe. Wszystkie projekty powstają w oparciu o indywidualne potrzeby inwestora, który na każdym etapie projektowania ma możliwość wprowadzenia zmian.

Każdy projekt jest inny, w każdym jest coś wyjątkowego a jednocześnie są one realne do wykonania. Papier przyjmie wszystko, ale Ogrodnia musi to później wykonać! 😉

Realizacje

Największą satysfakcją dla nas jest widok ukończonego ogrodu, w którym panuje ład i harmonia. Na całościowy odbiór ogrodu składa się wiele detali tj.: przygotowanie gruntu pod sadzenie roślin, stosowanie odpowiedniego rodzaju ziemi, idealne wygrabienie terenu pod trawnik, przykrywanie nasion trawy torfem, zachowanie odpowiednich spadków, przygotowanie krawędzi na końcu trawnika, solidne i estetyczne palikowanie drzew, podlewanie roślin w dniu sadzenia.

Ogrodnia dba o to, aby ogród miał jak najlepszy start. Na naszych trawnikach wykonujemy pierwsze koszenie, w razie potrzeby dosiewamy nasiona i wykonujemy oprysk na chwasty dwuliścienne. W pierwszym roku przygotowujemy ogród do zimy – okrywamy wrażliwsze rośliny.

Wszystkie te detale mają na celu ułatwienie późniejszej pielęgnacji ogrodu i wpływają na jego wygląd!

Duże znaczenie mają również materiały, których używamy. Staramy się, aby były one zawsze najlepszej jakości. Wiemy gdzie kupić najlepszą trawę z rolki i najlepszej jakości rośliny, jakie nasiona dają najpiękniejszy trawnik, jak siatka na pewno nie przepuści kreta! Lubimy pracować z najlepszymi!

Pielęgnacje

Ogród to żywy organizm. Do prawidłowego rozwoju potrzebuje odpowiedniej pielęgnacji. Największe znaczenie ma wiosenna pielęgnacja, w czasie której odpowiednio przycinamy i nawozimy rośliny. Wertykulujemy i nawozimy trawnik, poprawiamy jego krawędzie. Budzimy ogród do życia!